Széchenyi István Egyetem
Vízgazdálkodási kutatócsoport
Egyetem bemutatása
A Széchenyi István Egyetem küldetése a felsőoktatási volumenének oly mértékű növelése, hogy szakmai és tudományos jelentőségénél és méreténél, valamint a régió gazdasági környezetében betöltött kiemelkedő szerepénél fogva meghatározóvá váljon a magyar és a közép-európai felsőoktatási térben.
Kutatások
- Árvízkockázat-elemzése, integrált árvízvédelmi és ökológiai tervezési módszerek kidolgozása, ill. az árvizeknek való kitettség csökkentésének lehetőségei kisvízfolyásokon, feltáratlan vízgyűjtőkön.
- Árvízvédelmi művek/műtárgyak árvízi terhelés alatti viselkedésének modellezése, az elemzési módszerek fejlesztése.
- Az integrált vízgazdálkodás területén egy régió szintű integrált vízgazdálkodási modell kialakításának lehetősége. A kutatás célja, hogy a felszíni és felszín alatti vízkészletek mennyiségi felmérése mellett számításba vegye a terület társadalmi szereplőinek egyedi szempontjait, valamint lehetővé tegye a vizsgált terület vízhez köthető fejlesztéseinek megalapozását és a vízkészletgazdálkodás konfliktusainak rendezését.
- Lakott területek vízgazdálkodása terén a kék és zöld infrastruktúra fejlesztések mikro- és makro léptékű alkalmazásaira.
- Fertő tó vízmérleg komponenseinek pontosabb meghatározása, vízmérleg meghatározása az elmúlt 10 évben, és a változások értékelése.
NL-ben részvétel
9. Tevékenység:
Árvízvédelmi művek/műtárgyak szerkezeti és hidraulikai terhelhetőségének elemzése, természetközeli fejlesztési javaslatok kidolgozása.
31. tevékenység:
Együtt dolgozó, egymásra hatást gyakorló vízgyűjtőhidrológiai, és hidrodinamikai modellrendszer kialakítása, valamint feltáratlan vízgyűjtők számításához paraméterezési javaslatok kidolgozása.
38. tevékenység
Cél a vízgyűjtő-gazdálkodási feladatokat komplexen/univerzálisan kiszolgáló Víz Érték Hozam (WVF) koncepció kidolgozása és alkalmazása figyelemmel a VKI-ban előírt teljes költségmegtérülés elvére, valamint a határvízi viták kezelhetőségére.
40.Tevékenység
A VGT tervezési folyamat elemeinek felülvizsgálata a kutatási csoportunk eredményeink felhasználásával.